Dreft Fashion Week/Pátek

Fashion Week je již v plném proudu a The Black Light se rozhodlo, i přes počáteční neshody s organizací, vyplout na přehlídkovou plavbu v pátek. Na Alšově nábřeží nás přivítalo nezvyklé panorama, bílý fashionweekový „The Tent“. Od 16 hodin byla na programu přehlídka VŠUP ateliéru módní tvorby Josefa Ťapťucha a hned po ní následovala přehlídka vítězky Dreft Black Card, Jindry Jansové.


Na první ze jmenovaných dorazilo překvapivě málo lidí, ale hlavní hvězda českého fashion weeku brazilská topmodelka Valeria Mazza na tuto přehlídku zavítala. Před fashion show proběhlo krátké video návrhářské trojice .GHAT – Terezy Ledvinové, Filipa Jakaba a Luisy Stašové. Celá přehlídka na sebe příjemně navazovala, i přestože byly kolekce od různých návrhářů. Nás nejvíce oslovily modely od Lay Sedlákové, Pavla Berky a Romany Jakešové. Lay Sedláková vytvořila jemnou vzdušnou pastelovou kolekci. Modely Pavla Berkyho zapůsobily převážně svou úžasnou elegancí a ženskostí a Romana Jakešová jednoduše skloubila minimalismus, kontrast a přírodní materiály.

VŠUP - Pavel Berky

VŠUP - Romana Jakešová

Následující přehlídka vítězky Dreft Black Card byla o něco kratší, jelikož na programu byla jen jedna basic kolekce. Modely Jindry Jansové se nesly v minimalistickém tónu a návrhářka pracovala s přírodními materiály. Všechny modely byly v odstínu hnědé, béžové, krémové, černé nebo šedé. Už taky velmi jemná přehlídka byla doplněna ještě klidnou pomalejší melancholickou hudbou, což nebývá zvykem.

Dreft Black Card - Jindra Jansová

Dreft Black Card - Jindra Jansová

photo: Jolana Haismanová
Jolana Haismanová