Dreft Fashion Week/Neděle

Týden utekl jako voda, což znamená, že je za námi první samostatný fashion week v Čechách. The Black Light bylo samozřejmě i na posledním dnu a přináší vám reportáž ze dvou přehlídek. Od čtyř hodin byla ve fashionweekovém stanu k vidění přehlídka VŠUP Ateliéru designu oděvu a obuvi, který vede Liběna Rochová. Poté od šesti hodin následovala přehlídka s názvem „Audi Czech Young Talent Selection“.

Práce studentů z Ateliéru Liběny Rochové se obvykle vyznačuje jistým minimalismem a nejinak tomu bylo i na nedělní přehlídce. Zajímavým oživením byla designová obuv od studentů, takže většina modelek předváděla v běžně nositelných botách bez podpatků. Když se budeme zabývat jednotlivými studenty, tak bychom rády vyzdvihly modely Lenky Štěpánkové a její značky Jsem. Její modely se nesly v tónech béžové, šedé, bílé a černé barvy. Lenka pracuje s kvalitními materiály, podle kterých její modely také vypadají a kdybychom je měly charakterizovat, tak určitě zazní slova jako elegance, jednoduchost nebo sofistikovanost. Další jméno, které bychom si měli zapamatovat je Antonín Šimon s jeho pánskými modely. Jeho oděv by se dal, podobně jako u Lenky, charakterizovat jednoduchostí avšak zdůrazňující mužskou postavu. Jediným trochu rušivým momentem přehlídky byl fakt, že některé oděvy byly nenositelné a některé nositelné.

VŠUP - modely Lenky Štěpánkové

VŠUP - Antonín Šimon

„Audi Czech Young Talent Selection“ byla přehlídkou druhé poloviny soutěžících v soutěži Dreft Black Card, kteří se dostali do finále. A byla vlastně takovým potvrzením, že v Čechách opravdu máme mladé talentované návrháře, i když to doposud tolik nevypadalo. První designérka, která předvedla svou kolekci „line.break“ byla Michaela Čapková a jak jde již z názvu usuzovat, jednalo se o striktně geometrické modely. Další na řadu přišla značka Awkward, pod kterou tvoří studentky Monika Nováková a Lucie Jelínková. Nemůžeme říct nic jiného než, že jejich kolekce je naprosto geniální a už tak zajímavé modely podtrhla ještě dramatická hudba a také jejich fashion video.  Jako poslední z návrhářů se představila Veronika Bijok se svou kolekcí a hlavním mottem „Jsem. Jsem žena.“ Toto heslo také náležitě dodržela a diváci mohli shlédnout úžasně ženské a jemné modely. Celá kolekce byla béžovo-šedá s ornamenty vytvořenými na kožených částech oděvů.

Takže nám nezbývá nic jiného než designérům, kteří předvedli své kolekce na fashion weeku, zatleskat a těšit se na příští ročník.

Audi Czech Young Talent Selection - Awkward (Lucie Jelínková, Monika Nováková)

Audi Czech Young Talent Selection - Veronika Bijok

photo: Jolana Haismanová
Jolana Haismanová