Dream from Bali

Malý ostrov uprostřed Indonésie, který se dá od shora dolů projet ani ne za dvě hodiny, skýtá rovnou několik typů krajiny. Okraje ostrova lemují písčité pláže, uprostřed ostrova můžete zabloudit v hustém porostu asijské džungle nebo vystoupat na nečinný vulkán, abyste se pokochali výhledem na nejvyšší sopku Bali, Gunung Agung.

Těžká vůně vonných tyčinek skoro stojí ve vzduchu, který by se dal ždímat. Balijci čile jezdí na skútrech a bílí turisté si otírají zpocené, zarudlé obličeje. Na chodnících, u dveří, u oken, všude, kde vás napadne, jsou malé mističky přeplněné barevnými květy, sušenkami a kousky ovoce. Ty na běžných místech jsou obětmi démonům a ty u svatyň jsou věnované hinduistickým bůžkům. No a nebo potkanům, psům a kočkám.

Kdybyste s Balijci chtěli hrát hru „Usměju se, kolik lidí se usměje nazpátek“, můžete si být předem jistí, že se každý usměje. I ten malý starý pán v tom nejnuznějším krámečku. Každý. Děcka si vás zvědavě prohlíží, psi pobíhají kolem a kohouti smutně čekají na kohoutí zápasy v dřevěných klecích.

BeFunky_B&w_8.jpg

Foto: Jolana Haismanová