Designblok 13

Už 8. října se otevřou brány Superstudia a Openstudia, aby své návštěvníky přivítali na každoroční (právem tradiční) design party roku. Kromě toho bude součástí této akce i Designblok Fashion Week, který nás zajímá neméně jako ostatní „designové atrakce“.

Jana Zielinski a Jiří Macek jako kurátoři Designbloku vybrali jako hlavní téma přehlídky Ikony proto, že za patnáct let fungování této jedinečné akce bylo jejím prostřednictvím představeno stovky nových produktů, kolekcí a solitérů, přičemž mnohé z nich dodnes používáme, řada z nich se dodnes vyrábí a některé jsou zastoupeny ve sbírkách světových muzeí. Pojďme si proto zavzpomínat na loňskou slavnost ve skvostných prostorách Kafkova domu, Šporkovského a Clam-Gallasova paláce. Mezi fashion designéry rozhodně nejvíce triumfovala úžasná Hana Zárubová, která i letos dle slibovaného programu Designblok Fashion Weekend představí svou nejnovější kolekci Work in progres II. v sobotu 12. 10. v 19. hodin, to si prosím vás zapište za uši nebo někam na viditelnější místo, protože ji nesmíte minout. Rozumíte, ne-smí-te! Svou dávku kvalitních návrhářských počinů si můžete rozšířit i o přehlídky Lukáše Spilky, Miroslava Sabo, Moniky Krobové ve středu, o Zhannu Belskayu, Moniku Drápalovou ve čtvrtek a Roberto Lopez Etxeberria v pátek. Berte na vědomí, že se nám vybíralo velmi ztěžka, doporučujeme si užít každou přehlídku, protože ze všech možných Prague fashion week(endu) je tento program nejlépe připravený. Celkem 60 přehlídek a prezentací módy se bude kromě kostela sv. Šimona a Judy odehrávat také v Openstudiu v Kafkově domě poblíž Staroměstského náměstí.

designblok-fashion-week-2013-0

Jako každý rok poskytnou pražské galerie a showroomy své prostory současnému designu ve všech jeho podobách: stylismu, grafismu, práci se sklem, dřevem či keramikou.
Z programu letošního ročníku byste si neměli nechat ujít nejnovější výtvory Francouzek Matali Crasset a Margot Charbonnier. Více informací a aktuálních zprav se dočtete na stránkách Designbloku.

designblok-2013-vizual-designmag-0

 

Foto: designblok.cz

Natalia Kuznetsova