Designblok 12/Designblok Premier Fashion Week

Aby toho designu a módy nebylo na začátku podzimu málo, máme tady do třetice další velkou akci. Řeč není o ničem jiném než o Designbloku 2012, s kterým je spojený již druhým rokem i další fashion week. Designblok bude probíhat od pondělí 1.října až do konce týdne a to na mnoha zajímavých pražských místech.

Můžeme se těšit na výstavy různého užitého umění, nábytku a designu. Hlavní výstavy najdete v Openstudiu Šporkovský palác v Hybernské 5 a v Superstudiu Clam-Gallasův palác, Husova 20. Nebudou chybět ani prezentace přímo v buticích a módních galeriích. Celý týden budou k vidění také módní přehlídky zvučných českých jmen jako je například Klára Nademlýnská nebo v současnosti velmi diskutovaná Zuzana Kubíčková. Na své si přijdou i milovníci zahraniční módy, jelikož své kolekce představí například Hugo Boss nebo sesterské návrhářské duo Spijkers en Spijkers. Většina přehlídek se bude konat v Kostelu sv. Šimona a Judy.

Designblok a Designblok Premier Fashion Week

Vstupenky na Designblok i na jednotlivé přehlídky si můžete zakoupit v předprodeji v galerii Křehký nebo od 2.10. budou k dostání lístky na přehlídky i v Openstudiu Šporkovský palác. Vstupenka na jednu přehlídku Designblok Premier Fashion Week stojí 100 Kč a 70 Kč pro držitele vstupenky na celý Designblok. Lístek do Superstudií stojí 250 Kč pro dospělého a je platný po celý průběh Designbloku.

Patronkami fashion weeku se pro letošní rok staly topmodelka Daniela Peštová a herečka Aňa Geislerová. Generálním partnerem Designbloku a především Designblok Premier Fashion Weeku je Erste Premier, který podporuje tuto akci již devět let. Hlavním partnerem je město Praha.

photo: www.designblok.cz
Jolana Haismanová