Dagmar Kestner

Rumunská návrhářka Dagmar Kestner není pouhá návrhářka bezduché konfekce, svá díla prezentuje jako vizuální tvorbu, která místy hraničí se sci-fi kostýmy mimozemských bytostí. Její modely ale nejsou zdaleka tak nenositelné, jak by se na první pohled mohlo zdát…

mia009_webc

Dánsko je proslulé svým avantgardním přístupem k módě a ani tato návrhářka není výjimkou, ačkoliv se Dagmar narodila v Rumunsku, už několik let žije v Kodani, má čerstvě dostudováno na prestižní škole London College of Fashion a nyní cestuje po evropských zemích a čerpá inspiraci.

mia006_webc

Na jejích modelech si určitě všimnete úzkou spojitost lidského těla se samotnými díly, do svých modelů ráda zahrnuje i vlasové kreace. Ač na první pohled se může zdát, že modely jsou až nereálně velké a těžké, díky vhodně zvolenému materiálu jsou lehké a pružné. Přiznává ale, že hraje oběma směry – některé její modely patří maximálně tak do muzea, jiné zas bez problému prodává „běžným smrtelníkům“. Mimochodem v Praze jste ji mohli vidět minulý rok v rámci přehlídek Shooting Fashion Stars 2013. A pokud zavítáte na Colours of Ostrava, můžete se těšit na intergalakticky oblečené zpěvačky na koncertu Trentemøllera.

Marie Fisker

Marie Fisker

 

dagmar-kestner01 dagmar-kestner-03

4_web mia013_webc

Foto: www.dagmarkestner.com

Natalia Kuznetsova