CZECH PRESS PHOTO 2013

Koho zajímá žurnalistická fotografie, neměl by si nechat ujít v pořadí již 19. ročník největší soutěže a zároveň výstavy české novinářské fotky Czech Press Photo. 

Výstava bude veřejnosti přístupna od 20. listopadu až do 31. ledna v Křížové chodbě, Rytířském sále a 2. patře Staroměstské radnice. Konání celé výstavy bude provázet mnoho doprovodných akcí jako prezentace vítězných fotografů nebo besedy s nimi. Namátkou můžeme doporučit například 27. listopad, kdy se budeme moci setkat s vítězem kategorie Autor Fotografie roku nebo 16. leden s vítězem sekce Umění a zábava.

Letošní rok přinesl novinku v podobě videosekce, které se zúčastnilo celkem 38 autorů. Do mezinárodní poroty zasedla třeba obrazová redaktorka britských The Sunday Times – Monica Allende, fotografka a filmařka Ami Vitale z National Geographic Magazine nebo český fotograf Petr Josek z Reuters.

Jako každý rok se však můžete stát porotou i vy, tedy diváckou porotou. Pro svého favorita můžete hlasovat v anketě, kterou vyplníte přímo na výstavě.

Foto: Czech Press Photo