Cate Underwood: „Vymyslet jednoduché věci bývá nejtěžší“

Catherine Podlesnaya vystupuje pod pseudonymem Cate Underwood a můžete ji znát jako ukrajinskou modelku, Dj-ku, fotografku a múzu mnoha návrhářů. Je známá svým nekonvenčním přístupem k módě a taky svým profilem na instagramu, díky kterému získala řadu lukrativních nabídek.

Celý můj život mě inspirují fotografové jako Peter Lindbergh, David Sims, Alasdair McLellan, Jurgen Teller,“ prozradila Cate exklusivně pro náš e-zine.

Pokud zadáte do vyhledávače její jméno, vyskočí na vás řada fotografií, které svým způsobem modelku živí, protože díky svému profilu na instagramu oslovila řadu lidí, kteří jí nabídli spolupráci na projektech šité na míru. Například pro značku Mauro Grifoni nafotila několik „self-portrait“ fotek pro kampaň jaro/léto 2013 a pro Vagabond dokonce navrhla kolekci kabelek, kterou stále najdete ve vybraných obchodech i u nás. Cate disponuje kouzlem osobnosti, díky kterému je často vyhledávanou modelkou. Má za sebou několik titulek pro časopis Vogue a často zdobí i jiné komerční i nekomerční časopisy. Její styl však není plný trendů a sponzorovaných značek, podle jejích slov má velkou sbírku prapodivných kousků obuvi a nedá dopustit na velké kožichy a kabáty.

Řídím se tím, že je lepší nebýt na sebe přísný a brát vše s lehkostí. Nejsem profesionálka, vše dělám pro své vlastní potěšení. Hraju pro své potěšení, fotím to, co se mi líbí a jedině tak vím, že to dělám pořádně,“ vysvětluje Cate Underwood.

Nezapomeňte si poslechnout její sety na stránkách soundcloud.

Foto: Cate Underwood, Abdusters, Jens Ingvarsson

Cate Underwood