Cake and Lemon

Galerie Rudolfinum vždycky přichází s „výživnými“ výstavami a nejinak tomu bude i u té nové Cake and Lemon Eaters, na kterou se můžete jít podívat už od zítřka, tedy od 7. února. 

Jestli jste fanoušky pravé a nefalšované malby a nudí vás záplava fotek nebo vizuálních médií, tak je tato výstava právě pro vás. Své umělecké cesty a malířské štětce totiž zkřížili dva umělci v malém sále Rudolfina. Oba umělce jsme měli možnost už jednou v Rudolfinu vidět. Prvního z nich, Viktora Pivovarova z Ruska, na výstavě „Já, bezesporu“ v roce 2011 a Brit Ged Quinn byl v Čechách poměrně nedávno, a to kvůli výstavě „Beyond Reality: British Painting Today“ koncem roku 2012.

Tématicky je spojuje hluboký vztah k dějinám umění, který je patrný skoro ve všech jejich dílech. Své umění však posouvají dál, za hranice jasných významů a symboliky. „Je to dialog se zděděnou historií evropské malby a literatury s kořeny v narativní tradici měšťanského zátiší, portrétů, krajin a figurálních kompozic postavené do kontrastu s metaforickou hrou s různými vrstvami motivů, symbolů a manipulovaných kontextů současnosti,“ říká kurátor výstavy Petr Nedoma.

Takže se uvidíme v Rudolfinu, a netvařte se jak citróni!

Zdroj: Galerie Rudolfinum

Ged Quinn - I am a Dream of my Soul (2010)