Buchty a bohyně v Disku

Divadlo Disk chystá premiéru nové hry Petra Kolečka zvané „Buchty a bohyně“, která proběhne 30. listopadu. Hra o ambicích mladých žen, jak je vidí mužské oko, bude ztvárněna absolventkami činohry z DAMU.

Buchty a bohyně jsou již druhou inscenací Petra Kolečka představenou na prknech studentského divadla Disk. Kolečko se přitom inspiroval samotnými herečkami, kterých se nejprve zeptal, jakou ženskou hrdinku nejvíce obdivují a poté jakou nejvíce nenávidí. Podle jejich odpovědí jim ušil role přesně na míru. Název hry má popsat oba protipóly mezi nimiž se neustále mladé ambiciózní ženy nacházejí. Ale jak o dramatu říká sám autor: „Vystihuje to, jak strašně ženám my muži nerozumíme“.

V hlavních rolích se představí letošní absolventky ročníku činohry z DAMU – Eva Josefíková, Nikol Kouklová, Marie Poulová, Kristina Sitková. Režie se ujal Jan Frič, který již má zkušenosti s předchozí Kolečkovou hrou „Láska vole“.

Petr Kolečko je rovněž absolventem DAMU a za svou absolventskou hru „Láska vole“ z roku 2008 byl nominován na cenu Alfréda Radoka v kategorii talent roku. O rok později byl v kategorii Hra roku rovněž nominován na cenu Alfréda Radoka, ale tentokrát s představením „Kauza Salome“. V současnosti je jeden z nejhranějších českých dramatiků a mimo divadla se věnuje i televizní a filmové práci.

Veřejná generální zkouška se koná den předem od 11 hodin. Vstupenky lze zakoupit on-line nebo v divadelní pokladně. Běžné vstupné stojí 120 korun a pro studenty je o 40 korun levnější.

zdroj: tisková zpráva divadla Disk, photo: Alexander Dobrovodský
Jolana Haismanová