BOX

Ne, nedali jsme se na box, jak by se zpočátku mohlo zdát. Box totiž nemusí být jen upocený sport, při kterém křehké dívky přivírají oči a boxerům lítají zuby z ringu. V tomto případě jde o věc velmi sofistikovanou a elegantní. 

Box, o kterém mluvíme my, totiž vznikl v designovém a technickém studiu Bot & Dolly v San Franciscu a jedná se o umělecko-technickou performance. Tento projekt kombinuje 3D grafiku, roboty a obyčejné lidské schopnosti a pohyby. Je vyvrcholením několika technologií, mezi které patří robotické systémy na řízení pohybu nebo softwarové inženýrství. Sami autoři věří, že tato metodika má potenciál k inovaci hereckých etud a rozšíření možností jakéhokoli filmového vyjádření.

Hvězdami performance jsou tři roboti, tedy robotí dvojčata IRIS a jejich malý bráška SCOUT založeni na principu průmyslových robotů KUKA. Jak lze už z předchozích vět odhadnout, Box je představení, takže video, které ji zachycuje je opravdu jen reportážní, a tak vidíme přesně to, co viděl i kameraman. Žádné doplněné speciální triky až po natočení.

zdroj: Botndolly, Youtube