Beyond Reality/British Painting Today

Po unikátní výstavě „Tváře“ nám Rudolfinum představí další, velmi zajímavou výstavu. Od 4. října budeme moci shlédnout britsky orientovaný projekt „Beyond Reality“. Svá díla nám představí 13 umělců v současnosti působících ve Velké Británii.
Mezi vystavujícími bude možné najít výtvarné práce například Damiena Hirsta, v dnešní době velmi diskutovaného a kontroverzního umělce. Damien Hirst se proslavil hlavně svými zvířaty naloženými do formaldehydu, což vyvolalo vlnu nechutě a diskuzí o kvalitě a smyslu dnešního umění.
Dalším umělcem, který zápůjčí svá díla, je Glenn Brown. Brown hledá inspiraci ve starém umění, které si přetváří k obrazu svému. Určitou podobnost, avšak v temnější a znepokojujíci verzi, můžete shledat se známými díly některých vlámských umělců jako Rembrandt nebo Van Eyck.
Českým zastoupením bude hyperrealista Hynek Martinec, který žije a tvoří v Londýně.
Toho, že bude mít Beyond Reality širokou škálu stylů a trendů dnešní doby, je důkazem i další vystavující umělec Ben Johnson. Na svém uměleckém triku má třeba rozsáhlý cyklus obrazů z městské krajiny.
K dalším uměleckým jménům této exhibice patří také bratři Jake a Dino Chapmanovi, jejichž úchylné šachy jsme měli možnost shlédnout před několika lety v DOXu.
photo: www.galerierudolfinum.cz
Jolana Haismanová