Beats.PM: „Zlatomládežnický je přesně to, co naše lounge není.“

Hudbě se věnují už několik let, a tak se rozhodli, že spojí příjemné s užitečným a založili si privátní lounge, díky níž šíří „good vibes“ Prahou. Řeč není o nikom jiném než o klucích z Beats.PM. Tři ze čtyř jsme měli možnost vyzpovídat pro The Black Light, a přiblížit vám tak jejich práci, parties a neochvějně ironický způsob humoru. 

Ahoj kluci, jestli si dobře pamatuji, projekt Beats.PM zhruba před měsícem oslavil roční narozeniny a za tu dobu jste toho stihli celkem dost… Začínali jste streamy ze své privátní lounge, potom jste měli několik velkých mejdanů v NODu, Yes clubu nebo Crossu. Jak byste ten posun zhodnotili, změnilo se něco? (Lítají za vámi davy fanynek?)

Allen : Mělo to svý highs and lows, ale ty highs určitě převažujou. Za rok se vykrystalizovalo, co je dobrý a co není. Ze všeho jsme se náležitě poučili a poznatky vložili zpět do hry. Je příjemné cítit růst projektu jako celku a sledovat reakce fanoušků – ostatně jsou to spíše oni, kdo jsou blíž k objektivní reflexi naší snahy. Streamy provozujeme nepravidelně a za poslední rok na nich vystoupila zahraniční jména jako Synkro, Bering Strait, DJ TLR, Eveson, MC Toast a další. 23.8. u nás vystoupí londýnská DJ Amy Becker. Rád bych tímto poděkoval všem spřáteleným promotérům a uskupením, díky nímž tyto streamy proběhly. Session, jakožto náš hlavní „venkovní“ večírek za rok vyrostl od NoDu do Roxy. Need I say more…
A co se slávy týče, tak je to šílený… na ulici si pořad se všemi dávám checky, podepisuju holkám kozy, všude chodím zdarma.. no šílený. Už jsem si třikrát musel měnit číslo.

Matěj : Jo, ty lidi jsou fakt magoři. Akorát nevím, co se všema těma kalhotkama.

Martin : Ale co si budem, je to docela příjemný.

Nyní chystáte velkou věc v pražském svatostánku elektronické hudby – Roxy. Můžete nám o tom prozradit trochu víc?

Allen: Je to skoro na den přesně rok od první session, která proběhla v pražském NoDu. Pro představu bych tedy vzal to, co proběhlo rok zpátky, a vynásobil to 10x. Kdo byl, ví.

Martin: A kdo neví, měl by to devatenáctého září určitě napravit!

Matěj : Jinými slovy trháme strop.

(pozn. redakce: lístky můžete kupovat v síti Ticketpro nebo přímo u kluků z Beats.PM)

Proč zrovna Zinc?

Matěj : Je to frajer! (smích)

Allen: Při výběru headlinera do klubu jako Roxy se musí zohlednit řada faktorů, například je potřeba zvolit jméno, které odpovídá směru Beats.PM, ale zároveň je schopno zaplnit klub velký jako je Roxy. No a z toho vzešel Zinc.

Zatím jste měli většinu svých party streamovaných. Plánujete přenos i z Roxy?

Allen: Akce s velkými headlinery většinou nejdou streamovat kvůli smlouvě. Ale post-party video, jaké jsme měli po první a šesté session, v plánu máme.

Nedá mi, abych se nezeptala. „Zlí jazykové“ o Beats.PM lounge tvrdí, že je to zlatomládežnický klub. Jak se k tomu stavíte vy?

Martin : Bavím se tím.

Allen: Zlí jazykové jsou většinou mimo. Příjdou do něčeho hezkého, to, že je to hezký, je překvapí, takže to musí hned být zlatomládežnický. Jenže reálně je to tak, že narozdíl od zlých jazyků máme koule něco dělat nejen žvanit na internetu. Ve spojení s chutí na kvalitní a hezké věci vznikla lounge… Dnes sice hodně frčí stavět kluby a bary ze starejch skříní, kýblů a koberců, ale my jsme to takový nechtěli. Každý, kdo u nás byl nebo nás zná ví, že “zlatomládežnický” je přesně to, co lounge není.

Matěj : Na zlatomládežníky jsme se při stavbě až moc zapotili.

A plány do budoucna? Jsou?

Martin : Hodně se teď soustředíme na dramaturgii Beats.PM Lounge, takže se můžete těšit na hodně nabitý program nadcházející sezóny. Další plány samozřejmě jsou a není jich málo, nicméně je tradičně necháme trochu v tajnosti.

Foto: Ondřej Tůma

Fotka z tématické party ve stylu české velikonoční veselice. (Zleva Vidras, Matyáš, Matěj a Drumax)