Americká „záliba“ v hurikánech – Reach Ruin!

Východní pobřeží Spojených Států je takřka proslulé svými hurikány, kterým s oblibou dávají lidská jména. Proto není až takovým překvapením, že se i američtí umělci nechali inspirovat právě touto ničivou cyklónou.

„Reach Ruin“ je současnou výstavou newyorského umělce Daniela Arshama. Arshamova zatím největší sólová exhibice obsadila více jak dvě patra Musea ve Philadelphii. V roce 1992, kdy bylo Danielovi pouhých 12 let, zasáhl hurikán Andrew celou Floridu a on byl při tom. Do paměti se mu tudíž vryly některé výjevy jako rozbité sádrokartonové desky, roztříštěná okna nebo ve větru vlající hadry. Název „Reach Ruin“ je takovým anagramem ke slovu hurikán.

Tvorba Daniela Arshama se neorientuje jen na jedno umělecké vyjádření. Na výstavě je tedy možné shlédnout umělecké objekty, taneční performance nebo multimediální projekt nazvaný „Storm“. Tento projekt je vytvořen ze střepů, pěny a malby, což je doplněno ještě světelnými efekty, vážnou hudbou a hlasitým zvukem hrozivého větru. Sochy vytvořil Arsham převážně ze sádrokartonu, střepů zeleného skla a pěny.

Foto: Wall Paper