A jaká je vaše posedlost?

Záliba se stává zvykem a ze zvyku vzniká pomalu závislost… Jen málokdo z nás nepocítil na vlastní kůži nějakou závislost nebo nebyl ničím posedlý. Tímto tématem se zabývá i umělec, který si říká Desire Obtain Cherish.

Desire Obtain Cherish

Desire Obtain Cherish, vlastním jménem Jonathan Paul, pochází z Los Angels, kde vystudoval a začal se zabývat street artem. Později si přes pop art a konceptuální umění vypracoval vlastní unikátní styl. Skrze svá díla vysílá lidem satirické zprávy o současných posedlostech doby. Nejčastěji se v jeho dílech objevuje závislost na sexu, drogách, slávě nebo celebritách. Svou první sólovou výstavu měl teprve v roce 2011 v Los Angels street gallery. Ovšem tato výstava mu pomohla získat mnoho obdivovatelů a dostal se do povědomí široké veřejnosti.

Svou novou sérií soch nazvanou symbolicky „Designer Drugs“ ukazuje povrchnost a směšnost módních značek i lidí, kteří se zabývají jen módou. Pomyslnou posedlost fashion průmyslem stlačil do barevných pilulek s názvy léků světových módních domů jako například Louis Vuitton nebo Yves Saint Laurent a zabalil do půlmetrových platíček.

Desire Obtain Cherish - Hermés drugs

Desire Obtain Cherish - LV drugs

Desire Obtain Cheris - YSL drugs

photo: www.designobtaincherish.com
Jolana Haismanová