8. Ročník festivalu La Película

Španělská kinematografie není jenom o telenovelách a pochybných televizních seriálech a filmech. Program festivalu španělsky mluvené kinematografie La Película je každoročně pečlivě připravován s cílem nabídnout české veřejnosti ucelený obrázek o současných filmech ze španělské jazykové oblasti.

Asociace českých filmových klubů (AČFK) 19. února uvede do českých kin film Sněhurka: Jiný příběh (Blancanieves) podle režiséra a scenáristy Pabla Bergera. Jde o takzvanou pohádku pro dospěle, tudíž nečekejte žádnou otřepanou verzi Sněhurky. Film se prý natáčel neuvěřitelných osm let a vypráví příběh ženské toreadorky v jižním Španělsku. Vše se odehrává ve dvacátých letech 19. století. Energií nabitý film získal dvě ocenění na MFF San Sebastian (zvláštní cena poroty a cena pro nejlepší herečku) a také si vysloužil 18 nominací na cenu Goya.

Distribuční premiéra se odehraje stylově – v rámci oblíbeného festivalu španělsky mluvené kinematografie La Película, v sekci nejnovějších španělských filmů, 19. února od 20 hodin v pražském kině Světozor.

Festival se koná ve dnech 19. – 24. února v pražském kině Světozor. Na základě předešlých zkušeností vám ho vřele doporučujeme.Foto: www.lapelicula.cz

Natalia Kuznetsova